Şal Bağlama Teknikleri

0
1323

Şal Bağlama Teknikleri

Son yıllarda tesettürlü kadınlar tarafından çok tercih edilen şal eşarplar yükselen bir trend haline gelmiş bulunmaktadır.

 Şal Son Yılların Yükselen Trendi

 Özellikle tesettür kullanan genç kızların tercih ettikleri şal eşarpları bir çok yeni bağlama yöntemi ortaya çıkmıştır. Bu bağlama yöntemleri ile şallar son derece şık, modern, farklı ve asil durmaktadır. Doğru ve güzel bir şekilde bağlanan eşarp şallar kadınları çok güzel göstermeyi kolaylıkla sağlamaktadır.

 Tesettürlü kadınlar özellikle şalları mezuniyet, söz, nişan, kına, nikah, düğün ve diğer tüm özel davetler için çok çeşitli bağlama yöntemleri geliştirmişler ve bunda da oldukça başarılı olmuşlardır.

 Şal Bağlanma İle İlgili Teknikler

 Şal bağlama biçimleri tesettürlü kadınların günümüzde adeta imzası haline gelmiş bulunmaktadır. Şalın bağlanma tekniği akıllara geldiğinde direk o yöntem ile bağlayan kadınlar akla düşüyor.

 Şal bağlama yöntemleri adeta bir sanat biçimi halini almış bulunmaktadır.

 – Oldukça az çaba gerektiren bu yöntemde şalı yalnızca arkadan bağlamanız yeterli olmaktadır. Ön kısımdan kıvrılmış şal, sıkı bir şekilde toplanarak arkada birleştirilip, bağlanıyor.

 – Arkadan bağlanan şalın uçlarının öne alınması tekniği, bu klasik hijap bağlama yöntemi özellikle pamuklu şallarda yapıldığında son derece minimalist bir tarz ortaya koyuyor.

 Şal bağlama ile ilgili olarak teknikleri bilmek hızlı şal bağlayabilmek için oldukça önemlidir. Şal bağlama ile ilgili olarak dikkat çeken diğer önemli ayrıntılar ise kumaş seçimi, şalın kaymasını önleyecek bone ve şal bağlanırken mutlaka alışkanlık haline getirilmesi gereken iğnedir.

 Şalın kumaşı ne kadar kaygan olmasa da, kişi hareket ettikçe şalın duruşu bozulur, bu nedenle iğne ile tutturmakta yarar vardır.

 Tesettür kullanan kadınlar için oldukça önemli olan eşarplar artık şal ile farklı bir dokunuşa sahip olmaktadır. Her kişinin kendisine uygun geliştirdiği bir şal bağlama tekniği bulunmaktadır.

Leave a reply