Sıcak Havalarda Eşarp Seçimleri

0
1114

Sıcak Havalarda Eşarp Seçimleri

Tesettürlü kadınların en fazla önem verdiği ve seçimine dikkat ettiği parçalar arasında eşarplar bulunmaktadır. Hal böyle olunca hem zevke hem de mevsime uygun eşarp seçimi önemli bir konu haline gelmekte. Öyle ki hem havaya hem en son trendlere hem de kişisel zevklere dikkat etmek uygun eşarp seçimi için önemli birkaç kritedir. Yaz sezonunun başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte tercih edilecek eşarpların bu kriterlere uygun olması bir zorunluluk halini almaktadır. Bunun için uygun pek çok seçenek ve kombinasyon mevcuttur ve bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 Sıcak Havalarda Eşarp Seçimi

 Havaların ısınmasıyla birlikte seçilen eşarpların daha ince ve hafif bir kumaştan olmasına özen göstermelisiniz. Hafif ve ince eşarplarla hem sıcak havalarda rahat edecek hem de şıklığınızdan ödün vermeyeceksiniz. Bunun yanı sıra tercih edilecek eşarplar yaz mevsimine uygun olarak açık renklerde seçilmelidir. Renk seçimi ışığın yansıtılması konusunda da yardımcı olacaktır.

 Yüz ve boyun bölgesini terletmeyecek kumaş seçimi de önemli bir konudur. Yaz aylarında genellikle cotton kumaşlar tercih edilir. Terletme ve yakma problemi yaşatmayacak kumaş seçimi yaz aylarında sizi rahat ettirecek ve ferahlık sağlayacaktır.

 Yaz Aylarında Tercih Edilecek Eşarp Kumaşları

 Daha önce de belirttiğimiz gibi terletmeyecek ve yakmayacak kumaş seçimi oldukça önemlidir. Keten ve ipek kumaşlar yaz aylarında oldukça kullanışlı ve sağlıklı olacaktır. Ayrıca şal kumaşından yapılan yani şal eşarplar da sıcak havalarda kullanılabilecek kaliteli kumaş seçeneklerindendir. Öncelikli tercihimiz uygun kumaş türüne önem vermek olsa da yazın kullanılacak eşarp rengine de dikkat etmek gereklidir. Koyu renkler ışığı yansıtmaz ve içine hapseder yani soğurur. Bu da daha fazla sıcaklığa maruz kalmak demektir. Bu yüzden açık tonlar tercih etmek yaz aylarında kurtarıcı olacaktır.

Leave a reply